Lai izpaliktu pārpratumi un negadījumi tevi nepārsteigtu, Gjensidige vēlas, lai esi informēts par visām īpašuma un mantas apdrošināšanas iespējām. Tāpēc pievērs uzmanību situācijām, kuras tava apdrošināšana nesedz.
Nav ietverts konkrētais risks. Ļoti svarīgi apsvērt visus riskus, kas ietverti gan standarta MAXI polisē, gan MAXI Visu risku polisē. Izlasi mūsu parocīgo ceļvedi, lai saprastu, ko sedz un ko nesedz tava izvēlētā apdrošināšanas polise.
Manta ir pārāk veca. Apdrošinot savu īpašumu un mantas, jāņem vērā to amortizācijas periods un ražotāja noteiktais lietderīgās kalpošanas ilgums. Var gadīties, ka vecāka tehnika, kura savu mūžu būs nokalpojusi, apdrošināšanas gadījumā netiks atlīdzināta.
Apdrošinājuma summa ir mazāka par patieso vērtību. Esi uzmanīgs, aprēķinot savu mantu un īpašuma vērtību! Piemēram, ja mantu vērtību aprēķināsi par summu 10 000 EUR, taču to kopējā vērtība faktiski būs augstāka, neatgriezenisku bojājumu gadījumā nevarēsim tās pilnībā kompensēt.
Manta nav norādīta apdrošināšanas sarakstā. Kad apdrošini savu īpašumu un mantu, vari visas lietas uzskaitīt apdrošināšanas sarakstā vai aprēķināt kopēju summu par visām. Pārpratumi gadās tad, ja tiek nopirktas jaunas mantas, taču apdrošināšanas saraksts netiek atjaunots vai aprēķināta jauna kopējā summa. Nekavējies mūs informēt par jauniem un nozīmīgiem pirkumiem savā dzīvē!
Personas nolaidība. Vēlamies stingri uzsvērt, cik būtiski ievērot ugunsdrošības noteikumus un nenovērtēt par zemu zagļu spējas. Ja apdrošināšanas gadījums iestāsies nolaidības dēļ, piemēram, bez uzraudzības atstāta degoša svece, tava apdrošināšana šo gadījumu nesegs. Lūdzu esi uzmanīgs!
Nav žoga. Tava īpašuma un mantas apdrošināšana darbojas ne tikai iekšā mājā, bet arī pagalmā un dārzā. Tomēr, ja ap māju nav žoga, kas papildus aizsargā mantas un īpašumu pret zādzību, tad apdrošināšana šo gadījumu nevarēs segt.
Netiek izsaukts avārijas dienests. Ārkārtas situācijās pirmo vienmēr izsauc atbildīgo palīdzības dienestu – ugunsdzēsējus, policiju, gāzes avārijas dienestu vai zvani uz ārkārtas negadījumu tālruni – 112. Šādās reizēs nedomā par savu apdrošinātāju, pirms neesi parūpējies par personīgo un īpašuma drošību. Atlīdzības pamatā tiek izmantoti avārijas dienestu ziņojumi.
Zādzību nav iespējams reģistrēt. Gadās, ka ielaušanās īpašumā notiek ģimenes intrigu vai nolaidības dēļ, piemēram, personīgās mantas tiek uzticētas svešām personām. Ja īpašumam nav manāmas ielaušanās pazīmes (izsists logs, uzlauzta atslēga u.tml.), policija nevar konstatēt zādzību, tādēļ apdrošināšanas gadījumu nevar piereģistrēt.